Victoria Żmudź

Orzeł Srebrzyszcze – Victoria Żmudź 1:4

Orzeł Srebrzyszcze – Victoria Żmudź 1:4 (0:2)

Bramki: Andrzej Olender 63′ – Krystian Mroczek 14′, 55′, Karol Łubkowski 45′, Miłosz Kusy 80′.

Wynik meczu może wskazywać na łatwe zwycięstwo Victorii, ale nic bardziej mylnego. Spotkanie było bardzo zacięte. Obie drużyny miały dużo okazji do zdobycia bramek. W 14 minucie wynik meczu otworzył Krystian Mroczek. Karol Łubkowski przeprowadził akcję prawą stroną boiska i podał piłkę wzdłuż bramki gdzie dobrze znalazł się Mroczek, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Później to gospodarze przejęli inicjatywę. Dużo problemów naszym zawodnikom stwarzał napastnik Orła Andrzej Olender, który był tego dnia bardzo trudny do upilnowania. W kilku sytuacjach podbramkowych dobrze zachował się Mateusz Seniuk, natomiast w kilku innych przypadkach mieliśmy po prostu sporo szczęścia. W 45 minucie dalekie podanie od Mateusza Seniuka trafiło do Miłosza Kusego, który następnie zagrał piłkę w pole karne. Karol Łubkowski dobrze wykorzystał to podanie i uderzeniem z pierwszej piłki zdobył drugą bramkę dla Victorii. W 55 minucie indywidualną akcję przeprowadził Krystian Mroczek. Jego pierwszy strzał oddany z okolicy linii końcowej boiska odbił się od słupka, później próbował Miłosz Kusy i dopiero kolejny strzał Mroczka znalazł drogę do bramki Orła. Przy stanie 3:0 dla Victorii wydawało się, że mecz już jest pod kontrolą. Jednak wspomniany Andrzej Olender efektownym strzałem z przewrotki zdobył gola na 1:3 (to trafienie można obejrzeć na naszym profilu Facebook). Gol Miłosza Kusego w 80 minucie sprawił, że końcówka spotkania była już spokojniejsza. Tym sposobem po wygranej 4:1 Victoria zdobyła pierwsze punkty na wyjeździe w tym sezonie i  awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli (12 pkt). Świetny mecz rozegrał Krystian Mroczek (pełniący funkcję kapitana pod nieobecność Wojtka Stańczykowskiego), który oprócz dwóch goli zanotował asystę przy golu Miłosza Kusego i wygrał mnóstwo trudnych pojedynków z rywalami. Podobne zaangażowanie zaprezentowali wszyscy nasi zawodnicy i dzięki temu zwycięstwo stało się faktem. Trzynasta kolejka była ostatnią serią spotkań w rundzie jesiennej chełmskiej ligi okręgowej. Victorii pozostał do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz. Spotkanie 5 kolejki Hetman Żółkiewka – Victoria zostanie rozegrane 11 listopada o godzinie 13:00 na stadionie w Żółkiewce.

Orzeł: Drewiecki – Horbatenko (58′ S. Tatysiak), Ł Tatysiak (85′  Betiuk), Sz, Tatysiak, M. Olender, Czapla (85′ Teyeb), M. Wójcicki, Trusiuk, Ł. Wójcicki (82′ Radecki), A. Olender, Rzeszut.
trener: Dominik Drewiecki

Victoria: Seniuk – Persona, Pogorzelec, Kossowski, Toporowski, Sakowicz, Czajka (85′ Iwat), Kusy, Łubkowski, Niedzielski (65′ Damian Urbański), Mroczek.
trener: Piotr Moliński

Żółte kartki: M. Olender – Mroczek.

Sędziowali: Paweł Skiba oraz asystenci: Przemysław Skrzypa, Arkadiusz Orkiszewski.