Victoria Żmudź

Victoria Żmudź – Znicz Siennica Różana 5:2

Victoria Żmudź – Znicz Siennica Różana 5:2 (2:1)

Bramki: Paweł Kossowski 7′, Karol Łubkowski 43′, Krystian Mroczek 51′, 82′, 84′ – Marek Szponar 21′, Kamil Mazurek 90’+2.

Spotkanie ze Zniczem dobrze rozpoczęło się dla naszej drużyny. W 7 minucie Nikodem Cymborski podał do Pawła Kossowskiego, który mocnym strzałem sprzed pola karnego dał Victorii prowadzenie. Goście odpowiedzieli golem wyrównującym w 21 minucie. Marek Szponar wykorzystał długie podanie od jednego z zawodników Znicza i posłał piłkę do siatki tuż nad wychodzącym z bramki Mateuszem Seniukiem. Jeszcze przed przerwą Karol Łubkowski po indywidualnej akcji przy linii końcowej boiska zdobył gola na 2:1. W drugiej połowie hattrickiem popisał się Krystian Mroczek. W 51 minucie po akcji z Piotrem Leckim (szybka wymiana podań z pierwszej piłki) Krystian zdobył trzeciego gola dla Victorii. W 82 minucie wykorzystał podanie z boku boiska od Przemysława Pieczykolana, natomiast w 84 minucie pokonał bramkarza gości w sytuacji sam na sam. Zawodnicy Znicza zdołali jeszcze zdobyć drugiego gola w doliczonym czasie gry. W całym meczu było bardzo dużo dobrych okazji z naszej strony do zdobycia kolejnych bramek, ale zawodziła skuteczność. Victoria po 12 kolejkach zajmuje trzynaste miejsce w tabeli (9 pkt), jednak różnice punktowe wśród drużyn walczących o utrzymanie są minimalne i jest szansa, żeby jeszcze przed przerwą zimową poprawić naszą sytuację. W ostatniej serii spotkań rundy jesiennej (numer 13) Victoria zagra z Orłem Srebrzyszcze. Spotkanie odbędzie się 06.11 o godzinie 13:00 na stadionie w Srebrzyszczu.

Victoria: Seniuk – Persona (79′ Wierzbicki), Pieczykolan, Pogorzelec, Toporowski, Kossowski, Łubkowski (86′ Koguciuk), Cymborski (75′ Kusy), Lecki, Niedzielski (60′ Damian Urbański), Mroczek (85′ Kasprzycki).
trener: Piotr Moliński

Znicz: Bednarczyk (85′ P. Hawryluk) – Bryda, Pieczonka (78′ Cichosz), Olszyna, C. Hawryluk, K. Mazurek, Szponar (80′ Oleksyn), P. Mazurek, Hopko, Malczewski, Basiński (82′ Dobosz).
trener: Mirosław Basiński

Żółte kartki:  Hopko, Bryda.

Sędziowali: Wojciech Wójcik oraz asystenci: Jerzy Marciniak, Dominik Niemirowski.