Victoria Żmudź

20 kolejka – mecz z Unią Białopole

W ramach 20 kolejki 'hummel’ IV ligi (rozrywki w ostatnich dniach zyskały oficjalnego partnera technicznego, więcej informacji: LZPN) Victoria zagra z Unią Białopole. Będzie to zarazem pierwsza kolejka spotkań po zimowej przerwie. W naszej drużynie ten czas upłynął dosyć spokojnie. W czterech oficjalnie rozegranych sparingach Victoria zanotowała jedno zwycięstwo, dwa remisy oraz jedną porażkę. Oto komplet wyników tych spotkań:

Victoria – Igros Krasnobród 3:2
Świdniczanka – Victoria 3:3
Górnik II Łęczna – Victoria 2:2
Lewart Lubartów – Victoria 4:2

Kilka słów jeśli chodzi o sprawy kadrowe. Nowi zawodnicy, których zobaczymy w barwach Victorii na wiosnę to Dawid Salewski oraz Kamil Warecki. Dodatkowo Erwin Sobiech i Wojtek Stańczykowski wrócili do zdrowia po kontuzjach a treningi z drużyną wznowił również Ihor Paskiv. 

Więcej pod względem personalnym działo się w szeregach naszych najbliższych rywali. W styczniu szkoleniowcem Unii został Robert Tarnowski. Trener sam przyznał, że celem jest raczej zbudowanie zespołu na ligę okręgową w przyszłym sezonie niż walka o utrzymanie za wszelką cenę. Dodatkowo kilku podstawowych zawodników zespołu w rundzie jesiennej zdecydowało się na zmianę barw, w tym najlepszy strzelec zespołu Paweł Mazur (10 goli) oraz bramkarz Łukasz Kozłowski (więcej informacji: LINK). Najprawdopodobniej obaj wymienieni będą występować w Kłosie Chełm. Unia podobnie jak Victoria w okresie przygotowawczym rozegrała cztery oficjalne sparingi. Ich bilans to trzy zwycięstwa (Orzeł Srebrzyszcze 5:1,  Omega Stary Zamość 3:2 oraz Brat Siennica Nadolna 4:0) i jedna porażka (Piaskovia 2:3). Nadchodzące spotkanie to pierwszy ligowy mecz po przerwie i trzeba liczyć się z niespodziankami. Jednak każdy inny wynik niż zwycięstwo Victorii będzie sporym zaskoczeniem. Wszystko zostanie zweryfikowane już w sobotę (13.03) na boisku w Żmudzi. Początek meczu o godzinie 11:30. W związku z obostrzeniami epidemicznymi spotkanie zostanie rozegrane bez udziału publiczności. 


Autor plakatu meczowego: Paweł Gorczycki
 
Relacja z ostatniego spotkania Unia – Victoria (20.09.2020): Szósta wygrana z rzędu! Unia Białopole – Victoria 0:1
 
Wyniki i terminarz
Aktualna tabela ligowa
Skróty i bramki z poprzednich spotkań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *