Victoria Żmudź

Znicz Siennica Różana – Victoria Żmudź 1:4

Znicz Siennica Różana – Victoria Żmudź 1:4 (0:2)

Bramki: Piotr Malczewski 70′ – Łukasz Toporowski 7′, Karol Łubkowski 42′, 44′, Kamil Niedzielski 84′.

W meczu z Granicą w poprzedniej kolejce Victoria zdobyła pierwsze punkty na boisku w tej rundzie. Teraz przyszła pora na pierwsze zwycięstwo w tym roku. Już w 7 minucie nasza drużyna objęła prowadzenie. Łukasz Toporowski wykorzystał prostopadłe podanie od Wojtka Stańczykowskiego i strzałem z okolicy pola karnego zdobył pierwszą bramkę dla Victorii. W końcówce pierwszej połowy Karol Łubkowski dorzucił kolejne dwa trafienia. W 42 minucie wykorzystał podanie z prawej strony boiska, minął bramkarza rywali i strzelił do pustej bramki. Dwie minuty później Karol wykorzystał nieporozumienie zawodników Znicza w polu karnym i tym sposobem było już 3:0 dla Victorii. Gospodarze odpowiedzieli w 70 minucie. Piotra Malczewski zdobył gola po strzale z około 20 metrów. Jak się później okazało było to jedyne trafienie Znicza w tym meczu. W końcówce spotkania akcję Wojtka Stańczykowskiego wykończył Kamil Niedzielski i zdobył czwartego gola dla Victorii.
Po 25 kolejce Victoria ma na koncie 22 pkt, czyli dokładnie tyle samo co Unia Białopole i Spółdzielca Siedliszcze. Dopiero w ostatniej serii spotkań rozstrzygnie się kwestia utrzymania naszej drużyny w lidze okręgowej. W 26 kolejce Victoria zagra z Orłem Srebrzyszcze. Mecz odbędzie się w sobotę 17.06 o godzinie 16:00 na stadionie w Żmudzi.

Znicz: Tywoniuk – Hopko, P. Mazurek, Pylak (65′ Kazimierczuk), Wichrowski (10′ Kondratiuk), D. Mazurek (68′ Furtak), Dobosz, Hawryluk (62′ Błaszczuk), Smorga, Szponar (55′ Malczewski), Górny.
trener: Mateusz Skuczyński

Victoria: Maciej Romanowski – Wierzbicki, Kossowski, Toporowski (70′ Cur), Jędruszak, Czajka, Stańczykowski, Damian Urbański, Cymborski (65′ Grobelny), Iwat, Łubkowski (58′ Niedzielski).
trener: Piotr Moliński

Żółte kartki: Kazimierczuk, Tywoniuk – Jędruszak.

Czerwona kartka: Jędruszak (90’+3, za drugą żółtą kartkę).

Sędziowali: Mirosław Tymicki oraz asystenci: Julia Rak, Jerzy Marciniak.