Victoria Żmudź

Victoria – Włodawianka Włodawa 2:6

Victoria Żmudź – Włodawianka Włodawa 2:6 (2:2)

Bramki: Artur Iwat 15′, Jakub Sawa 29′ – Jakub Gołąb 9′, Kacper Węgliński  40′, Michał Kuczyński 52′ (rzut karny), Vladyslav Mahdysh 66′,83′, Jakub Winiarczyk 90′.

Mecz lepiej rozpoczął się dla drużyny gości, którzy już w 9 minucie objęli prowadzenie. Strzelcem gola był Jakub Gołąb, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Na szczęście nasi zawodnicy szybko odpowiedzieli. W 15 minucie Jakub Sawa dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, bramkarz Włodawianki zdołał obronić strzał Wojtka Stańczykowskiego, ale przy dobitce Artura Iwata był już bezradny. W 29 minucie Jakub Sawa strzelił gola z rzutu wolnego i tym sposobem było 2:1 dla Victorii. Niestety później do siatki trafiali już tylko zawodnicy Włodawianki. Kacper Węgliński jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania wykorzystując podanie, które minęło linię obrony naszej drużyny. W 52 minucie z rzutu karnego trzeciego gola dla drużyny z Włodawy strzelił Michał Kuczyński (były zawodnik naszej drużyny w latach 2018-2021). Warto dodać, że jednym z najlepszych zawodników na boisku był Łukasz Bartnik, który również w przeszłości reprezentował barwy Victorii (sezon 2020/2021). Do końca spotkania goście strzelili jeszcze trzy bramki. Dwa gole zdobył Vladyslav Mahdysh. Wynik na 6:2 po skutecznym kontrataku ustalił Jakub Winiarczyk. Ten mecz pokazał, że przed naszą drużyną jeszcze sporo pracy. Łatwo o punkty nie będzie, ponieważ w drugiej kolejce Victorię czeka równie wymagający rywal – Ogniwo Wierzbica. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 21.08 o godzinie 16:00 na stadionie w Żmudzi.
 
Victoria: Maciej Romanowski – Głaz, Stańczykowski, Persona, Kusy (80′ Dawid Urbański), Czajka (61′ Kossowski), Iwat (61′ Damian Urbański), Sawa (72′ Roczon), Łubkowski, Niedzielski (83′ Grobelny), Lecki (70′ Cymborski).
trener: Piotr Moliński

Włodawianka: Paszkiewicz – Kawiak, Nielipiuk, Staszewski, Jankowski, Kuczyński (69′ Zajul), Bartnik (70′ Hrycak), Pogonowski (46′ Mileszczyk), Mahdysh, Gołab (80′ Winiarczyk), Węgliński (60′ Jaszczuk).
trener: Marek Drob

Żółte kartki: Lecki – Węgliński, Pogonowski, Nielipiuk, Kuczyński.

Sędziowali: Krzysztof Rękas oraz asystenci: Tomasz Misztal, Jacek Pawlak.
 
Wyniki 1 kolejki:


 
Terminarz 2 kolejki:

  

 Autor zdjęć: Paweł Gorczycki
 
Przed rozpoczęciem rundy jesiennej sezonu 2022/2023
 
Wyniki na żywo
Wyniki i terminarz
Aktualna tabela ligowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *