Victoria Żmudź

Mamy awans! Victoria – Pławanice Kamień 7:0

Victoria – Pławanice Kamień 7:0 (5:0)

Bramki: Kamil Niedzielski 1′, Tomasz Pogorzelec 9′, 31′, Paweł Kossowski 13′, Robert Kazubski 18′, Kacper Persona 56′, Piotr Lecki 62′.

Victoria objęła prowadzenie już kilka chwil po pierwszym gwizdku sędziego. Kamil Niedzielski strzelił mocno w długi róg bramki, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. W 9 minucie na 2:0 wynik podwyższył Tomasz Pogorzelec, który wykazał się dużym spokojem w polu karnym rywali, minął bramkarza Pławanic i bez większych problemów trafił do bramki. Trzeciego gola zdobył Paweł Kossowski, który wykorzystał ładne podanie z boku boiska od Kacpra Persony. Kolejne trafienia, których autorami byli Robert Kazubski i Tomek Pogorzelec można obejrzeć na naszym profilu Facebook. W obu przypadkach przy bramkach asystował (po dośrodkowaniach z rzutów wolnych) Jakub Sawa. W drugiej połowie dorobek strzelecki poprawili jeszcze Kacper Persona (po szybkiej i efektownej akcji z Grzegorzem Wierzbickim i Kamilem Niedzielskim) oraz Piotr Lecki. Tym meczem nasza drużyna zapewniła sobie zwycięstwo w rozgrywkach chełmskiej A klasy i awans do ligi okręgowej. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu, należą się duże gratulacje! Sezon 2021/2022 Victoria zakończy meczem z drużyną Astry Leśniowice. Spotkanie odbędzie się na stadionie w Leśniowicach w niedzielę 12.06 najprawdopodobniej o godzinie 16:00.

Victoria: Maciej Romanowski (60′ Seniuk) – Wierzbicki, Pogorzelec, Kazubski, Kusy, Głaz, Sawa (60′ Cur), Persona, Kossowski, Niedzielski (70′ Dawid Urbański), Lecki (63′ Wyrwa).
trener: Piotr Moliński

Pławanice: Niemirowski – Soroka, Krakiewicz, Dudzic, Kawalec, Dudko, Stojański, Gajewski, K. Wasyluk, M.Wasyluk, Fijoł.
trener: Robert Hawryluk

Żółte kartki: Sawa, Głaz – Wasyluk.

Sędziowali: Adam Kuryś oraz asystenci: Artur Przechocki i Krystian Marciniak.