Victoria Żmudź

Victoria – Astra Leśniowice 7:1

Victoria – Astra Leśniowice 7:1 (2:1)

Bramki: Damian Urbański 28′, Michał Soroka 33′, Robert Kazubski 65′ (rzut karny), 71′ (rzut karny), Artur Iwat 86′, Jakub Sawa 87′, Ihor Paskiv 89′ – Piotr Lipiak 36′

W pierwszej połowie bramki padały tylko po stałych fragmentach gry. Victoria pierwszy raz skutecznie przełamała obronę drużyny z Leśniowic w 28 minucie.  Dośrodkowanie Jakuba Sawy z rzutu rożnego ładnym strzałem głową wykończył Damian Urbański. Kilka minut później celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Michał Soroka i było już 2:0. Dalsza część meczu zapowiadała się wobec tego dosyć spokojnie dla naszej drużyny. Jednak już w 36 minucie kapitan Astry Piotr Lipiak po strzale z rzutu wolnego zdobył kontaktowego gola dla drużyny gości. Na dodatek tuż przed przerwą w 43 minucie drugą żółtą kartkę za dyskusje z sędzią otrzymał Piotr Lecki. Po rozpoczęciu drugiej połowy Piotr Lipiak ponownie postraszył Victorię uderzeniem z rzutu wolnego z dalszej odległości, ale tym razem minimalnie chybił. Później na boisku dominowała już nasza drużyna. Dwa rzuty karne pewnie wykonane przez Roberta Kazubskiego w 65 i 71 minucie dały Victorii bezpieczne prowadzenie 4:1 (można je obejrzeć podobnie jak wszystkie trafienia z pierwszej połowy na naszym profilu Facebook). W końcówce spotkania w ciągu trzech minut nasi zawodnicy dołożyli jeszcze trzy gole (Artur Iwat, Jakub Sawa oraz Ihor Paskiv). Tym samym Victoria efektownym zwycięstwem zakończyła rundę jesienną sezonu 2021/2022. Po dziewięciu kolejkach nasza drużyna ma tyle samo punktów co Vitrum Wola Uhruska (22 pkt), ale wobec porażki (1:2) w bezpośrednim meczu rozegranym w Żmudzi zajmujemy drugie miejsce w tabeli. Teraz pozostaje solidnie popracować podczas przerwy w rozgrywkach i na wiosnę kontynuować walkę o awans do klasy okręgowej.

Victoria: Seniuk – Wierzbicki, Kusy, Kazubski, Soroka (75′ Roczon), Głaz (60′ Iwat), Paskiv, Wyrwa (46′ Cur), Sawa, Lecki, Urbański.
trener: Piotr Moliński

Astra: Romańczuk – N. Hurko (81′ Kijek), Pieczykolan (37′ Wereszczyński), J. Hurko, Kuchta, Lipiak, Rykała (70′ Kędziora), Nastaj (75′ Wysocki), Litwin, Bereda, Brzezowski.
trener: Artur Dąbrowski

Żółte kartki: Kazubski, Sawa, Lecki, Urbański – Bereda, Pieczykolan.

Czerwona kartka: Lecki (39′ – dwie żółte kartki za dyskusje z sędzią).

Sędziowali: Wojciech Mróz oraz asystenci: Michał Siatka i Robert Krasuń.
 
Wyniki 9 kolejki:


 

 Autor zdjęć: Paweł Gorczycki
 
Wyniki na żywo
Wyniki i terminarz
Aktualna tabela ligowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *