Victoria Żmudź

GKS Łopiennik – Victoria 3:4

GKS Łopiennik – Victoria Żmudź 3:4 (0:1)

Bramki: Karol Czajka 51′, Krystian Sawa 71′, Tomasz Szymaszek 85′ – Jakub Sawa 37′, 86′, Miłosz Kusy 85′, Hubert Kołodziejczyk 90’+3.

Kibice, którzy wybrali się w niedzielne popołudnie na boisko w Olszance mieli okazję obejrzeć bardzo emocjonujący mecz z niesamowitym zwrotem akcji w samej końcówce. Strzelanie rozpoczęła nasza drużyna. W 37 minucie Jakub Sawa ruszył ze środka boiska w kierunku lewej strony i po wymianie podań z Damianem Urbańskim efektownym strzałem z pierwszej piłki zdobył pierwszą bramkę dla Victorii. Po pierwszej połowie nasza drużyna mogła prowadzić wyżej, ale szwankowała skuteczność. Gospodarze też mieli swoje okazje jednak Krystian Sawa w sytuacjach sam na sam nie był w stanie pokonać naszego bramkarza Macieja Romanowskiego. Udało im się to kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy. W 51 minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłkę w siatce uderzeniem niemal z linii końcowej umieścił Karol Czajka. Od tego momentu to drużyna z Łopiennika przejęła inicjatywę.  W 71 minucie nasi zawodnicy spodziewali się odgwizdania pozycji spalonej. Sędzia jednak nie zareagował i Krystian Sawa w kolejnej sytuacji sam na sam tym razem już się nie pomylił. Tym sposobem GKS objął prowadzenie 2:1. Kiedy w 86 minucie trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Tomasz Szymaszek to wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Jednak w ciągu kilku minut pozostałych do zakończenia spotkania naszej drużynie udało się dokonać rzeczy, która wydawała się niemożliwa, czyli całkowicie odwrócić losy spotkania. Sygnał do odrabiania strat dał Miłosz Kusy, który strzałem z dalszej odległości zaskoczył bramkarza GKS-u i przegrywaliśmy już tylko 3:2. Chwilę później wynik meczu na 3:3 wyrównał Jakub Sawa, który po szybkiej wymianie podań zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Kolejny gol dla Victorii wisiał w powietrzu. W ostatniej akcji spotkania dośrodkowanie Wojtka Stańczykowskiego wykorzystał Hubert Kołodziejczyk i zdobył zwycięską bramkę dla naszej drużyny (to trafienie można obejrzeć na naszym profilu Facebook). Chwilę później sędzia zakończył mecz. Trzy punkty zdobyte na trudnym terenie i w tak nieprawdopodobnych okolicznościach bardzo przydadzą się Victorii w walce o awans do klasy okręgowej. W ramach siódmej kolejki rozgrywek Victoria zagra z Hutnikiem Ruda Huta. Spotkanie odbędzie się 02.10 o godzinie 16:00 na boisku w Żmudzi.

GKS Łopiennik: Szałachwij – Furmaniak, Kamil Sawa, Sławacki, Sawicki, Podlipny, Patyra (73′ Karol Sawa), Czajka (70′ Szymaszek), Niedźwiedzki, Huba (46′ Dworuga (71′ Dudziński)), Krystian Sawa (73′ Apostoluk).
trener: Sebastian Kowiński

Victoria: Romanowski – Kusy, Kołodziejczyk, Kazubski, Omelko (65′ Wierzbicki), Głaz, Stańczykowski, Kasprzycki, Roczon, Jakub Sawa, Urbański (75′ Koguciuk).
trener: Piotr Moliński

Żółte kartki: Szymaszek – Roczon.

Sędziowali: Krzysztof Rękas oraz asystenci: Przemysław Skrzypa i Stanisław Urbankiewicz.
 
Wyniki 6 kolejki:


 
Terminarz 7 kolejki:

 

 Autor zdjęć: Paweł Gorczycki
 
Wyniki na żywo
Wyniki i terminarz
Aktualna tabela ligowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.