Victoria Żmudź

Victoria w Szczebrzeszynie! Gryf – Victoria 0:2

Gryf Gmina Zamość – Victoria Żmudź 0:2 (0:1)

Bramki: D. Dobromilski 11′ – samobójcza, Kazubski 50′

Po raz pierwszy w tym sezonie na boisku w Szczebrzeszynie Gryf musiał uznać wyższość rywala. Jednak zwycięstwo nie przyszło Victorii tak łatwo, jak może się wydawać po wyniku. W 11 minucie Kamil Przychodzień dośrodkował w pole karne, Ezana Kashay minął się z piłką, ale akcję zakończył strzałem do własnej bramki obrońca Gryfu – Dawid Dobromilski i Victoria objęła prowadzenie 1:0. Kolejna dobra okazja była po dośrodkowaniu Dawida Pikula, który dobrze poradził sobie z rywalem na skrzydle. Z jego dośrodkowania skorzystał Szymon Bielecki i gdyby nie interwencja obrońcy rywali piłka najprawdopodobniej wylądowałaby w bramce drużyny Gryfu. W pierwszej połowie nasza drużyna przeprowadziła jeszcze jedną świetną akcję zakończoną golem, ale nie został on uznany. W środku boiska piłkę przejął Kamil Sawa, a następnie zagrał do Bieleckiego na skrzydło. Tym razem to Szymon dośrodkowywał i Dawid Pikul strzelał. Piłka znalazła się w siatce, ale sędzia zasygnalizował pozycję spaloną. Gryf oprócz niecelnego strzału z rzutu wolnego w pierwszej połowie miał jeszcze jedną bardzo dobrą okazję do wyrównania. Po dobrym prostopadłym podaniu i strzale z prawej strony z okolicy pola karnego piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki pilnowanej przez Marcina Perduna. Victoria udanie rozpoczęła drugą połowę i już kilka minut po jej rozpoczęciu zdobyła drugą bramkę. W 50 minucie sędzia odgwizdał rzut wolny dla Victorii. Erwin Sobiech dośrodkował w pole karne i ostatecznie Robert Kazubski z najbliższej odległości skierował ją do bramki. Niestety w kolejnych minutach role trochę się odwróciły i to drużyna gospodarzy zaczęła dochodzić do głosu. Stworzyli sobie kilka dobrych okazji do strzelenia gola, ale na nasze szczęście piłka ani razu nie wylądowała w naszej bramce. Dzisiaj na boisku było dużo twardej walki, nerwowych zagrań i fauli z obu stron. Na szczęście wszystko zakończyło się pozytywnie dla naszej drużyny. Dzisiejsze trzy punkty to ważna sprawa przed kolejnymi meczami z czołowymi drużynami naszej grupy, ponieważ już w najbliższym czasie czekają nas mecze z Granitem, Tomasovią i Świdniczanką.

Victoria: Perdun – Misiurek, Ścibior, Kazubski, Przychodzień, K. Sawa (89′ Brzozowski), Sobiech (85′ Szaran), Bielecki (67′ Flis), J. Sawa (90′ Kasprzycki), Pikul, Kashay (46′ Kuczyński).

Skrót meczu przygotowany przez Gryf Gmina Zamość jest dostępny tutaj: LINK

Wyniki i terminarz
Aktualna tabela ligowa

Autor zdjęć: Paweł Gorczycki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *