Victoria Żmudź

Podział punktów w Hrubieszowie. Unia – Victoria 1:1

Unia Hrubieszów – Victoria Żmudź 1:1 (0:1)

Bramki: Podgórski 87′ – Kashay 24′ 

W pierwszej połowie warunki gry dyktowała Victoria. Poza niecelnym uderzeniem z rzutu wolnego na początku spotkania Unia nie oddała więcej strzałów. Gra toczyła się praktycznie przez cały czas na połowie gospodarzy. Mieliśmy kilka niezłych okazji do zdobycia gola. Ezana Kahsay poradził sobie przy linii bocznej z obrońcami i podał piłkę wzdłuż bramki gdzie czekał Piotr Lecki. W ostatniej chwili obrońca Unii uratował ich od utraty bramki i wybił piłkę zmierzającą pod nogi naszego zawodnika. W 24 minucie Ezana otrzymał podanie za linię obrony i pewnym uderzeniem z pola karnego zdobył prowadzenie dla Victorii. Sytuacja wywołała sporo kontrowersji a spiker meczowy poinformował o „bramce zdobytej z kilometrowego spalonego”. Czy miał rację? Jest okazja to sprawdzić oglądając skrót meczowy, który przygotowała ekipa Unii. Kilka minut później po dośrodkowaniu Erwina Sobiecha z rzutu wolnego piłka ponownie wylądowała w bramce po uderzeniu głową przez Damiana Ścibiora. Tym razem sędzia zasygnalizował spalonego i gola nie uznał. Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą Victorii. Jednak w drugiej połowie sytuacja trochę się zmieniła. Kilka minut po jej rozpoczęciu boisko musiał z powodu urazu opuścić kapitan naszej drużyny – Kamil Sawa. Od tego momentu zaczęły się kłopoty. Pojawiło się sporo niedokładności i nerwowości w naszej grze. Na dodatek Unia zaczynała coraz groźniej atakować. W 87 minucie po wyrzucie z autu na wysokości pola karnego piłkę do bramki pilnowanej przez Marcina Zapała skierował Mariusz Podgórski. Na nasze szczęście to było jedyne trafienie gospodarzy w dzisiejszym meczu i spotkanie zakończyło się remisem. Patrząc na ostatnie minuty meczu, gdy Unia zepchnęła nas do defensywy trzeba przyznać, że to niezły wynik, bo równie dobrze mogliśmy dzisiaj zakończyć mecz bez ani jednego punktu. Tym spotkaniem zakończyliśmy pierwszą serię spotkań z naszymi rywalami z grupy II lubelskiej IV ligi. Drugiej miejsce w tabeli i 26 pkt to naprawdę niezła zaliczka przed rewanżami. Okazja do powrotu na zwycięską ścieżkę już za tydzień na boisku w Szczebrzeszynie gdzie zagramy z drużyną Gryf Gmina Zamość.

Victoria: Zapał – Misiurek, Ścibior, Kazubski, Przychodzień, K. Sawa, Sobiech, Bielecki, J. Sawa, Lecki, Kashay oraz Kuczyński, Szaran, Flis, Brzozowski.

Unia: Tomczyszyn – Wanarski, Pietrusiewicz, Turewicz, A, Oleszczuk, Wiejak (35′ Blicharz), Podgórski, Steciuk (77′ Barszczewski), M.Oleszczuk, Herda (72′ Kalaciński), Greniuk.

Wyniki i terminarz
Aktualna tabela ligowa

Oto link do wspomnianego skrótu meczu przygotowanego przez Unię Hrubieszów:


 

Autor zdjęć: Paweł Gorczycki 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *