Victoria Żmudź

Wyjazd do Żółkiewki

Już dzisiaj (16.09) czeka nas mecz z  Hetmanem Żółkiewka w ramach IV rundy okręgowego Pucharu Polski. Dawno nie było okazji spotkać się z tym rywalem w meczu o stawkę. W sezonie 2018/2019 również w Pucharze Polski w 1/4 finału trafiliśmy na drużynę Hetmana. Jednak mecz ostatecznie się nie odbył – Victoria awansowała bez konieczności gry. Gospodarze dzisiejszego meczu oddali tamto spotkanie walkowerem. Ciekawiej wyglądały nasze starcia w lidze. W sezonie 2011/2012 Victoria wygrała rozgrywki chełmskiej klasy okręgowej jako debiutant na tym poziomie  i wyprzedziła drużynę Hetmana o 5 pkt. Drużynie z Żółkiewki za to w kolejnym sezonie udało się już wygrać wspomniane rozgrywki. W sezonie 2013/2014 nadarzyła się więc kolejna okazja spotkania z Victorią w tej samej lidze – tym razem na IV poziomie. Hetman jako beniaminek ukończył te rozgrywki na pierwszym miejscu i ponownie awansował szczebel wyżej. W obu drużynach wciąż jest kilku zawodników którzy pamiętają tamte spotkania. 22 września 2013 Victoria przegrała mecz w Żółkiewce 0:1 (gola zdobył Paweł Myśliwiecki – dziś zawodnik Chełmianki). Dzisiaj obie drużyny znowu dzieli jedna klasa rozgrywkowa. Zanosi się na to że Hetman powalczy w tym sezonie o awans. Ich ostatni mecz ligowy z Bratem Cukrownik Siennica Nadolna zakończył się remisem 2:2.
Niezależnie od składu Victoria po ostatnich zwycięstwach w lidze przystąpi do meczu jako faworyt i miejmy nadzieję że nie będzie dzisiaj żadnej niespodzianki.

 

Autor plakatu meczowego: Paweł Gorczycki 

Zdjęcie pochodzi z galerii Hetmana Żółkiewka.

Dodatkowo zapraszamy do obejrzenia bramek z ostatnich meczów Victorii z Ładą Biłgoraj i Kryształem Werbkowice w serwisie youtube.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *